Την παραμονή του Αποστόλη Κουλπα στο ρόστερ της νέας χρονιάς ανακοίνωσε επίσημα ο Ολυμπιακός Βόλου, με τον δυναμικό στόπερ να συνεχίζει στα ερυθρόλευκα.
Αναλυτικά:
Ανακοινώνουμε επίσημα την παραμονή του Αποστόλη Κούλπα στην ομάδα μας και για την αγωνιστική σεζόν 2024 – 2025.
Ο 28χρονος κεντρικός αμυντικός με καταγωγή από την Καρδίτσα, διακρίθηκε πέρσι για το δυναμικό του παιχνιδι, ενώ σημείωσε πολύτιμα γκολ τόσο με την μπάλα ψηλά (1-0 με τον Πύρασο), όσο και χαμηλά (1-0 με τον Ρήγα), ολοκληρώνοντας τη σεζόν με 4 γκολ, 5 ασίστ και 1 δοκάρι.
Αγωνίστηκε συνολικά 22 φορές ως βασικός και αντικαταστάθηκε μόνο μία, συμβάλλοντας σε 21 νίκες σε 22 εμφανίσεις.